google.com, pub-3163838852151076, DIRECT, f08c47fec0942fa0
top of page
  • Yazarın fotoğrafıYitik

UNUTMADIK

Tam 28 yıl önce bugün, 25 Ekim 1993 tarihinde Erzurum’un Çat ilçesine bağlı Yavi beldesinde, PKK asker kılığında bir kahvehaneyi kurşun yağmuruna tutmuş, 38 kişiyi katletmiş ve 50 kişiyi yaralamıştı.

Daha Yavi’nin acısı geçmeden, bir hafta sonra, 30 Ekim 1993 günü, Pasinler Çiçekli köyüne giren PKK’lılar köy muhtarı Tahsin Doğru’nun evinde okutulan mevlidi bastı. Kimlik kontrolünden geçirdikleri insanları bir duvarın önüne dizmek istediler.


Tıpkı Yavi katliamında olduğu gibi, asker kıyafetleriyle gelmişlerdi. Gelenlerin asker olmadığını ve öldürüleceklerini anlayan köy muhtarı Tahsin Doğru ve kardeşi İsmail Doğru’nun teröristlerin üzerine hücum ederek başlattığı ölüm kalım kavgası sonucu büyük bir katliam önlendi.


O gün can pahasına teröristlere direnen Tahsin Doğru İsmail Doğru Zafer Kök, Adem Bingöl, Taki Mazlumoğlu ve Turhan Alemdar şehit düştüler ancak daha büyük bir katliamı da engellediler.

Çiçekli ve Yavi şehitlerimizi rahmetle anıyorum.


Bugün siyasi saiklerle PKK’nın askerlik şubesi HDP’ye göz kırpanlar, Demirtaş’a güzelleme yapanlar bilsinler ki bu millet unutsa da Allah’ın adaleti şaşmaz. Bu mazlumların ahı yakanızı bırakmaz!


PKK insanlık düşmanı bir terör örgütüdür. HDP’de onun yancısıdır!

176 görüntüleme

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page